.Zdrowo”, to znaczy, stosować dietę bogatą w warzywa i owoce, ryby, chude mięsa, kasze, nasiona itd. Lepiej jeść w regularnych odstępach czasowych. Ważne, aby była to dieta o niskim indeksie glikemicznym, o właściwym stosunku kwasów nienasyconych z grupy omega 3 i omega 6. Pamiętajmy również o odpowiednim nawodnieniu, przynajmniej 1,5-2 I wody dziennie.
Należy również dbać o prawidłową masę ciała nie tylko poprzez zbilansowaną dietę, ale również poprzez codzienną aktywność fizyczną. Co jednak najważniejsze, dieta powinna być ustalana indywidualnie dla każdego.
Powinno się .słuchać” swojego ciała i uważnie je obserwować. Tylko dzięki temu współpraca z dietetykiem będzie mogła przynosić pożądane efekty Należy uważać na zbyt duże spożycie jodu. Starajmy się na co dzień używać naturalnych przypraw niż jodowanej soli.
W chorobie Hashimoto należy uważać na ewentualne niedobory cynku, żelaza, magnezu, selenu, jodu, wit B12 i wit D, ale przed włączeniem jakiejkolwiek suplementacji trzeba skonsultować dawki (i w ogóle jej zasadność) z lekarzem lub dietetykiem.